Posted By Michał Posted On Comment (1)

Biżuteria z drewna i żywicy

Australia to bardzo fascynujący kontynent. Zachwyciła mnie australijska biżuteria z drewna i żywicy i znana biżuterii Britta Boeckmann. Tworzy wisiory i pierścionki, które podkreślają kontrast między tymi dwoma różnymi materiałami. Niektóre z jej najnowszych ręcznie robionych prac zawierają mieszankę nieprzezroczystej białej i półprzezroczystej niebieskiej żywicy z fragmentami drewna Australian Salmon Gum, co daje niesamowity wygląd fal rozbijających się o brzeg, gdy patrzy się z góry.

Biżuteria z drewna i żywicy z Australii

Jedną z moich ulubionych biżuterii jest wisiorek ze skamieniałej sosny. Lubię plamy pomarańczy i bieli na kremowej opaleniźnie. Podoba mi się asymetria ułożenia wzoru na kaboszonie. Nie zapomnę reakcji „kocham kocham kocham”, po tym jak ofiarowałem ten naszyjnik swojej partnerce.

biżuteria z drewna i żywicy

Bez wątpienia pociąga pomysł synergii drewna i żywicy, która dobrze wygląda. Można również łączyć drewno z kamieniem szlachetnym, co było niezwykle popularne w starożytności. Mamy pewien sentyment do antyków, a taka biżuteria nieco je przypomina.

Comments (1)

Comments are closed.